所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2Case 1.5KE |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 1500 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 75 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 19.9 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 12 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 13.3 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -65 to 175 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 19.9 V |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| Channels | 1 Channel |
| Factory Pack Quantity | 1500 |
| Series | LCE |
| Termination Style | Axial |
| Packaging | Bulk |
| Operating Voltage | 12 V |
| Mounting Style | Axial |
| Breakdown Voltage | 13.3 V |
| Tradename | TransZorb |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Package / Case | DO-201AA |
| Peak Surge Current | 75 A |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Dimensions | 5.3 (Max) mm W x 9.5 (Max) mm L |
咨询QQ
热线电话