所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 1200 |
| MOQ | 1200 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 47.78V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | DO-201 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 29.48V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 28V |
| Applications | Telecom |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Standard Package | 1,200 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Type | Zener |
| Other Names | LCE28T |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 33A |
| Package/Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| rohs | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 50.1 V |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| Channels | 1 Channel |
| Factory Pack Quantity | 1200 |
| Series | LCE |
| Termination Style | Axial |
| Unit Weight | 0.042329 oz |
| Operating Voltage | 28 V |
| Capacitance | 100 pF |
| Breakdown Voltage | 31.1 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | DO-201 |
| Peak Surge Current | 30 A |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Peak Pulse Power Dissipation | 1500 W |
| Dimensions | 5.3 mm Dia. x 5.2 (Max) mm W x 9.5 mm L |
| Brand | Littelfuse |
| Pd - Power Dissipation | 1.5 kW |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
咨询QQ
热线电话