所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Direction Type | Uni-Directional |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Clamping Voltage | 45.5 |
| Maximum Reverse Stand-Off Voltage | 28 |
| PCB | 2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Peak Pulse Power Dissipation | 1500 |
| Supplier Package | DO-201AD |
| Standard Package Name | DO-201-AD |
| Maximum Operating Temperature | 175 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 |
| Maximum Peak Pulse Current | 33 |
| Package Length | 9.53(Max) |
| Operating Junction Temperature | -55 to 175 |
| Test Current | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Package Diameter | 5.2(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Minimum Breakdown Voltage | 31.1 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Unit Pack | 1200 |
| MOQ | 1200 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 45.5V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | DO-201 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 31.1V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 28V |
| Applications | Telecom |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Standard Package | 1,200 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 33A |
| Package/Case | DO-201AA, DO-27, Axial |
| rohs | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Other Names | F5645CT |
| Polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 45.5 V |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| Channels | 1 Channel |
| Factory Pack Quantity | 1200 |
| Series | LCE |
| Termination Style | Axial |
| Unit Weight | 0.042329 oz |
| Operating Voltage | 28 V |
| Capacitance | 100 pF |
| Breakdown Voltage | 31.1 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | DO-201 |
| Peak Surge Current | 33 A |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Peak Pulse Power Dissipation | 1500 W |
| Dimensions | 5.3 mm Dia. x 5.2 (Max) mm W x 9.5 mm L |
| Diameter | 5.3 mm |
| Length | 9.5 mm |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 175 C |
| Brand | Littelfuse |
| Mounting Style | Through Hole |
| Working Voltage | 28 V |
| Pd - Power Dissipation | 1.5 kW |
咨询QQ
热线电话