所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Orientation | Keyed |
| Voltage - Rated | 30VAC, 42VDC |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Solder |
| Shell Size - Insert | 7 |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Shell Material, Finish | Zinc, Nickel Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Standard Package | 50 |
| Current Rating | 2A |
| Number of Positions | 6 |
| Features | Shielded |
| Body Orientation | Straight |
| Connector Size | Miniature |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Gender | Male |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Number of Contacts | 6 |
| Termination Method | Solder |
| Voltage Rating | 30 V ac, 42 V dc |
| rohs | Not Applicable |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Product Category | Standard Circular Connector |
| Series | LF |
| Termination Style | Solder |
| Number of Positions / Contacts | 6 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Style | Free Hanging |
| Shell Size | 7 |
| Shell Style | Plug |
| Product Type | Connectors |
| Shell Plating | Nickel |
| 连接器类型 | Plug, Male Pins |
| 外壳尺寸 - 插件 | 7 |
| 系列 | LF |
| 位置数 | 6 |
| 端接 | Solder |
| 紧固类型 | Bayonet Lock |
| 特性 | Shielded |
| 触头镀层 | Gold |
| 取向 | Keyed |
| 外壳材料,镀层 | Zinc, Nickel Plated |
| 装配类型 | Free Hanging (In-Line) |
| 侵入保护 | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| 触点类型 | 公插 |
| IP 防护等级 | IP67,IP68 |
| 主体向性 | 直 |
| 外壳尺寸 | 7 |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 安装类型 | 电缆安装 |
| 端接方法 | 焊接 |
| 触点材料 | 磷铜 |
| 连接器尺寸 | 微型 |
| 额定电流 | 2A |
| 最低工作温度 | -25°C |
| 触点数目 | 6 |
| 触点电镀 | 金 |
| 额定电压 | 30 V 交流,42 V 直流 |
| 接合型 | 卡口式 |
咨询QQ
热线电话