所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | ARM Microcontrollers - MCU |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Core | ARM9TDMI |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Maximum Clock Frequency | 14.7456 MHz |
| Program Memory Size | 80 KB |
| Data RAM Size | 16 KB |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Package / Case | SOT-1018-1 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Interface Type | SSP, UART, USB |
| Length | 17.2 mm |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Programmable I/Os | 60 |
| Number of Timers | 3 x 16-bit |
| Packaging | Tray |
| Program Memory Type | SRAM |
| Factory Pack Quantity | 90 |
| Supply Voltage - Max | 1.89 V, 2.2 V, 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 1.71 V, 2 V, 3 V, 3.14 V |
| Part # Aliases | LH7A400N0G000B5,55 |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话