所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 |
| Standard Package Name | LGA |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Packaging | Tray |
| Acceleration | ±2 |
| Supplier Package | LGA |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Axis Type | Triple |
| Pin Count | 16 |
| MEMS Sensor Output | :Analogue |
| Measurement Axis | :X, Y, Z |
| Acceleration Range | :± 2g |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Max | :3.6V |
| Sensor Case Style | :LLGA |
| No. of Pins | :16 |
| Sensitivity Min | :455mV/g |
| Sensitivity Typ | :478.5mV/g |
| Sensitivity Max | :502mV/g |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Sensitivity Per Axis | :145mV/g |
| Supply Voltage Range | :3V to 3.6V |
| Weight (kg) | 0.0002 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话