所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16LGA |
| Acceleration | ±2/±4/±8 g |
| Axis Type | Triple |
| Operating Supply Voltage | 2.16 to 3.6 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5 |
| Standard Package Name | LGA |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 16 |
| Acceleration | ±2/±4/±8 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.16 |
| Package Width | 3 |
| Screening Level | Extended |
| Supplier Package | LGA |
| Package Length | 3 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Pin Count | 16 |
| Matchcode | LIS331DLHTR |
| Unit Pack | 4000 |
| Standard Leadtime | 18 weeks |
| Axes | 3 |
| Zero-g offset | 20+-mg |
| BW | 500kHz |
| Vcc(min) | 2.163V |
| Automotive | NO |
| Vcc(max) | 3.6V |
| Top(min) | -40°C |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Footprint | 9mm² |
| Top(max) | 85°C |
| Noise density | 218µg/rtHz |
| Icc(min) | 0.25µA |
| Interface | Digital |
| Resolution | 12bits |
| g-range | "2; 4; 8"+-g |
| MOQ | 4000 |
| Icc(max) | 0.25µA |
| t on | 1.001ms |
| Technology | MEMS |
| Sensitivity | 3.9mg/LSB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-LGA (3x3) |
| Output Type | Digital |
| Bandwidth | 100Hz ~ 400Hz Selectable |
| Voltage - Supply | 2.16 V ~ 3.6 V |
| Acceleration Range | ± 2g, 4g, 8g |
| Axis | X, Y, Z |
| Package/Case | 16-VFLGA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 497-10397-1 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product Category | Accelerometers |
| Sensing Axis | X, Y, Z |
| Supply Current | 250 uA |
| Digital Output - Number of Bits | 16 bit |
| Digital Output - Bus Interface | I2C, SPI |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | LGA-16 |
| Supply Voltage - Min | 2.16 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话