所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16LGA |
| Acceleration | ±2/±4/±8 g |
| Axis Type | Triple |
| Operating Supply Voltage | 2.16 to 3.6 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5 |
| Standard Package Name | LGA |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.16 |
| Packaging | Tray |
| Acceleration | ±2/±4/±8 |
| Supplier Package | LGA |
| Screening Level | Extended |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Pin Count | 16 |
| Matchcode | LIS331DLM |
| Unit Pack | 490 |
| Standard Leadtime | 18 weeks |
| Axes | 3 |
| Zero-g offset | +-40+-mg |
| BW | 200kHz |
| Vcc(min) | 2.16V |
| Automotive | NO |
| Vcc(max) | 3.6V |
| Top(min) | -40°C |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Footprint | 9mm² |
| Top(max) | 85°C |
| Icc(min) | 0.25µA |
| Interface | Digital |
| Resolution | 8bits |
| g-range | "2; 4; 8"+-g |
| MOQ | 490 |
| Icc(max) | 0.25µA |
| t on | 0.0125ms |
| Technology | MEMS |
| Sensitivity | 16mg/LSB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-LGA (3x3) |
| Output Type | Digital |
| Bandwidth | 100Hz ~ 400Hz Selectable |
| Voltage - Supply | 2.16 V ~ 3.6 V |
| Acceleration Range | ±2g, 4g, 8g |
| Axis | X, Y, Z |
| Other Names | 497-8832 |
| Package/Case | 16-VFLGA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 3 x 3 x 1mm |
| Height | 1mm |
| Length | 3mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.16 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Axis | 3 |
| Package Type | LGA |
| Width | 3mm |
| Product Category | Accelerometers |
| Sensing Axis | X, Y, Z |
| Digital Output - Number of Bits | 8 bit |
| Digital Output - Bus Interface | I2C, SPI |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Package / Case | LGA-16 |
| Supply Voltage - Min | 2.16 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 2.5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.16 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 3.6 V |
| Product Length (mm) | 3 mm |
| Product Depth (mm) | 3 mm |
| Product Height (mm) | 1 mm |
| MEMS Sensor Output | :Digital |
| Measurement Axis | :X, Y, Z |
| Supply Voltage Min | :2.16V |
| Supply Voltage Max | :3.6V |
| Sensor Case Style | :LLGA |
| No. of Pins | :16 |
| Sensitivity Min | :- |
| Sensitivity Typ | :16LSB/g, 32LSB/g, 64LSB/g |
| Sensitivity Max | :- |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| IC Interface Type | :I2C, SPI |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Sensitivity Per Axis | :16LSB/g |
| Supply Voltage Range | :2.16V to 3.6V |
| Weight (kg) | 0.0002 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话