所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16LGA |
| Acceleration | ±6/±12/±24 g |
| Axis Type | Triple |
| Operating Supply Voltage | 2.16 to 3.6 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 |
| Standard Package Name | LGA |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.16 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Acceleration | ±6/±12/±24 |
| Supplier Package | LGA |
| Screening Level | Extended |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Pin Count | 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Sensitivity | 12mg/digit, 6mg/digit, 3mg/digit |
| Supplier Device Package | 16-LGA (3x3) |
| Output Type | Digital |
| Bandwidth | 50Hz ~ 1kHz Selectable |
| Voltage - Supply | 2.16 V ~ 3.6 V |
| Interface | I²C, SPI |
| Acceleration Range | ±6g, 12g, 24g |
| Axis | X, Y, Z |
| Package/Case | 16-VFLGA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Accelerometers |
| Sensing Axis | X, Y, Z |
| Supply Current | 10 uA |
| Digital Output - Number of Bits | 16 bit |
| Digital Output - Bus Interface | I2C, SPI |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | LGA-16 |
| Supply Voltage - Min | 2.16 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 加速度范围 | ±6g, 12g, 24g |
| 电压 - 电源 | 2.16 V ~ 3.6 V |
| 带宽 | 50Hz ~ 1kHz Selectable |
| 接口 | I²C, SPI |
| 灵敏度 | 12mg/digit, 6mg/digit, 3mg/digit |
| 轴 | X, Y, Z |
咨询QQ
热线电话