所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 1206 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 0.47 uF |
| Voltage | 16 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X7R |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Height | 0.85 mm |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.47 uF |
| Voltage Rating | 16 V |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Case Code - in | 1206 |
| Case Code - mm | 3216 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | Low ESR MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 470 nF |
| Capacitance - pF | 470000 pF |
| Dimensions | 1.6 mm W x 3.2 mm L x 0.85 mm H |
| Package / Case | 1206 (3216 metric) |
| Series | LLA |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product Length | 3.2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 1.6 |
| Product Height | 0.85 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 16V |
| Features | Low ESL (Multi-Terminal) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Other Names | 490-4439-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 1.6mm |
| Height | 0.85mm |
| Length | 3.2mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Tolerance Minus | -20% |
| Tolerance Plus | +20% |
| Case Length | 3.2 mm |
| Case Height | 0.85 mm |
| Case Width | 1.6 mm |
| Type | Eight Termination Low ESL Chip Monolithic Ceramic Capacitor |
| 系列 | LLx |
| 电压 | 16 V 直流 |
| 容差 | ±20% |
| 最高工作温度 | +125°C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 容差 正 | +20% |
| 电介质 | X7R |
| 高度 | 0.85mm |
| 电容值 | 470 nF |
| 最低工作温度 | -55°C |
| 温度系数 | ±15% |
| 长度 | 3.2mm |
| 尺寸 | 3.2 x 1.6 x 0.85mm |
| 封装/外壳 | 1206 |
| 容差 负 | -20% |
| 深度 | 1.6mm |
| Board Level Components | Y |
咨询QQ
热线电话