所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.1 uF |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 16 V |
| Temperature Coefficient / Code | X7R |
| Case Code - in | 0508 (Reversed) |
| Case Code - mm | 1220 (Reversed) |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | Reversed Geometry Low ESL Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Capacitance - nF | 100 nF |
| Capacitance - pF | 100000 pF |
| Dimensions | 2 mm Dia. x 2 mm W x 1.25 mm L x 0.6 mm H |
| Package / Case | 0508 (Reversed) |
| Series | LLL |
| Factory Pack Quantity | 10000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Diameter | 2 mm |
| Case Length | 1.25 mm |
| Case Height | 0.6 mm |
| Case Width | 2 mm |
| Type | Reversed Geometry Low ESL Type |
咨询QQ
热线电话