所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 44PLCC |
| Resolution | 12+Sign Bit |
| Sampling Rate | 114 ksps |
| Number of ADCs | 1 |
| Number of Analog Inputs | 8|4 |
| Digital Interface Type | Parallel |
| Input Type | Voltage |
| Polarity of Input Voltage | Bipolar |
| Signal to Noise Ratio | 77.5(Typ) dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 8 or 4 |
| Conversion Rate | 114 KSPs |
| SNR | 77.5 dB |
| Interface Type | Parallel |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | PLCC-44 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Number of Converters | 1 |
| Packaging | Tube |
| Series | LM12458 |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Voltage Reference | Internal, External |
| Life | New At Mouser |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Parallel |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 140k |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.58x16.58) |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type | Data Acquisition System (DAS) |
| Package/Case | 44-LCC (J-Lead) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | PLCC |
| Pin Count | 44 |
| Rated Input Volt | �5 |
| Number of Elements | 1 |
| Sample Rate | 114 KSPS |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Differential Input | Yes |
| Input Polarity | Bipolar |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Analog and Digital |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Differential Linearity Error | �0.75LSB |
| Integral Nonlinearity Error | �1LSB |
| Supply Voltage Type | :Single |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Supply Current | :3.1mA |
| Digital IC Case Style | :LCC |
| No. of Pins | :44 |
| Input Channel Type | :Differential, Single Ended |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| IC Case Style | :PLCC |
| No. of Channels | :8 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :3V to 5.5V |
| Supply Voltage Range - Analogue | :3V to 5.5V |
| Supply Voltage Range - Digital | :3V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 2.95 |
| Tariff No. | 85411000 |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | PLCC (FN) | 44 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 25 | TUBE |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snas079a.gif |
| Power Consumption | 30 |
| ENOB | |
| HiRel | |
| Package Group | PLCC |
| Analog Voltage AV/DD | 5.5 |
| Input Range | |
| Reference Design | |
| Interface | Parallel |
| # Input Channels | 8 |
| Reference Mode | Ext Int |
| Datasheet | SNAS079A |
| Architecture | SAR |
| Digital Supply | 5.5 |
| SINAD | 76.9 |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| INL | 1 |
| Analog Input BW | |
| SFDR |
咨询QQ
热线电话