所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | Tape & Reel |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | Parallel |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 140k |
| Supplier Device Package | 44-PLCC (16.58x16.58) |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type | Data Acquisition System (DAS) |
| Other Names | *LM12458CIVX/NOPB |
| Package/Case | 44-LCC (J-Lead) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Series | LM12458 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | PLCC-44 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | PLCC (FN) | 44 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 500 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snas079a.gif |
| Power Consumption | 30 |
| ENOB | |
| HiRel | |
| Package Group | PLCC |
| Analog Voltage AV/DD | 5.5 |
| Input Range | |
| Reference Design | |
| Interface | Parallel |
| # Input Channels | 8 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Reference Mode | Ext Int |
| Datasheet | SNAS079A |
| Architecture | SAR |
| Resolution | 12 |
| Digital Supply | 5.5 |
| SINAD | 76.9 |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| INL | 1 |
| SNR | 77.5 |
| Analog Input BW | |
| SFDR | |
| 采样率(每秒) | 140k |
| 供应商器件封装 | 44-PLCC (16.58x16.58) |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 3 V ~ 5.5 V |
| 电压源 | Analog and Digital |
| 分辨率(位) | 12 b |
| 封装/外壳 | 44-LCC (J-Lead) |
| 类型 | Data Acquisition System (DAS) |
| Product | DAS Data Acquisition Systems |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Interface Type | Parallel |
| Brand | Texas Instruments |
| Height | 3.68 mm |
| Length | 16.51 mm |
| Gain Error | 2 LSB |
| Analog Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| SNR - Signal to Noise Ratio | 77.5 dB |
| Sampling Rate | 114 kS/s |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Digital Supply Voltage | 3 V |
| INL - Integral Nonlinearity | 1 LSB |
咨询QQ
热线电话