所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Outputs | 1 |
| Synchronous Rectifier | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Standard Package | 95 |
| Supplier Device Package | 8-SO PowerPad |
| Voltage - Output | 1.285 V ~ 37 V |
| Packaging | Tube |
| Current - Output | 3A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | Adjustable |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| PWM Type | Voltage Mode |
| Type | Step-Down (Buck) |
| Other Names | LM22676QMRADJNOPB |
| Voltage - Input | 4.5 V ~ 42 V |
| Factory Pack Quantity | 95 |
| Load Regulation | 90 % |
| Switching Frequency | 500 kHz |
| Output Current | 3 A |
| Series | LM22676-Q1 |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 42 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Output Voltage | Adjustable |
| Tradename | SIMPLE SWITCHER |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Input Voltage MIN | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Topology | Buck |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | SO PowerPAD (DDA) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 95 |
| Preset Vout | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snvs587l.gif |
| Undervoltage Lockout | Fixed |
| 7 to 30 Vin Max | |
| Control Mode | Voltage Mode |
| Iout2 | |
| HiRel | |
| Vout | 37 |
| Brand | SIMPLE SWITCHER |
| Package Group | SO PowerPAD TO-263 |
| Reference Design | Y |
| <7 Vin Max | |
| Duty Cycle | 90 |
| Iout | 3 |
| Switch Current Limit | 4.2 |
| Datasheet | SNVS587L |
| Vout2 | |
| Compensation | Internal |
| Special Features | Enable |
| Market Segment | Industrial |
| Rating | Automotive |
| TI Design | |
| Soft Start | Fixed |
| Iq | 3.4 |
| Vin | 42 |
| >30 Vin Max Converter | >30 Vin Max. Converter |
| Vref Accuracy | 1.5 |
| Regulated Outputs | 1 |
| Operating Supply Current | 3.4 mA |
咨询QQ
热线电话