所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| Packaging | Reel |
| Series | LM2599 |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Efficiency | 80(Typ) |
| Switching Frequency | 173 |
| Output Type | Fixed |
| Package Width | 9.4(Max) |
| PCB | 7 |
| Minimum Input Voltage | 4.5 |
| Type | Step Down |
| Switching Regulator | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | TO-263 |
| Standard Package Name | D2PAK |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 10.41(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Package Height | 4.65(Max) |
| Output Voltage | 5 |
| Maximum Output Current | 3 |
| Tab | Tab |
| Maximum Input Voltage | 40 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Synchronous Rectifier | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 150kHz |
| Standard Package | 500 |
| Supplier Device Package | DDPAK/TO-263-7 |
| Voltage - Output | 5V |
| Current - Output | 3A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA |
| Voltage - Input | 4.5 V ~ 40 V |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话