所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MAX | 20 V |
| Switching Frequency | 550 KHz |
| Output Voltage | 0.8 V to 18 V |
| Output Current | 1 A |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSOT |
| Input Voltage MIN | 3 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Series | LM2734-Q1 |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Type | Step Down |
| Synchronous Rectifier | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 550kHz |
| Standard Package | 3,000 |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Output | 0.8 V ~ 18 V |
| PWM Type | Current Mode |
| Voltage - Input | 3 V ~ 20 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | SOT (DDC) | 6 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Preset Vout | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snvs288j.gif |
| Undervoltage Lockout | Fixed |
| 7 to 30 Vin Max | 7 to 30 Vin Max |
| Control Mode | Current Mode |
| Iout2 | |
| HiRel | |
| Vout | 18 |
| Brand | |
| Package Group | SOT |
| Reference Design | |
| <7 Vin Max | |
| Topology | Buck |
| Duty Cycle | 96 |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 |
| Iout | 1 |
| Switch Current Limit | 1.7 |
| Datasheet | SNVS288J |
| Vout2 | |
| Compensation | Internal |
| Special Features | Enable Light Load Efficiency Pre-Bias Start-Up |
| Market Segment | Automotive & Transportation Communications & Telecom Computing & Multimedia Consumer & Portable Electronics Industrial Mobile Computing Smart Grid |
| Rating | Automotive |
| TI Design | |
| Soft Start | Fixed |
| Iq | 2.1 |
| Vin | 20 |
| >30 Vin Max Converter | |
| Vref Accuracy | |
| Regulated Outputs | 1 |
| Operating Supply Current | 2.1 mA |
咨询QQ
热线电话