所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 14SOP |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Output Type | Open Collector |
| Typical Response Time | 0.08 us |
| Typical Voltage Gain | 92.04 dB |
| Mounting | Surface Mount |
| Minimum Single Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 30 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±15 V |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Comparator ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 2 |
| Supply Voltage - Max | 36 V |
| Supply Voltage - Min | +/- 15 V |
| Offset Voltage (Max) | 8 mV |
| Supply Current (Max) | 12.5 mA |
| Response Time | 80 ns |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOP-14 |
| Packaging | Reel |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Output Current (Typ) | 0.2 uA |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Part # Aliases | LM319MX_NL |
| Manufacturer Type | High Speed Comparator |
| Typical Single Supply Voltage | 9|12|15|18|24|28 |
| Rail to Rail | No |
| Typical Response Time | 0.08 |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±15 |
| Maximum Input Bias Current | 1@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 3.6(Typ)@5V |
| Typical Voltage Gain | 92.04 |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | SOP |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Single Supply Voltage | 30 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5|±9|±12 |
| Pin Count | 14 |
| Maximum Input Offset Voltage | 8@±15V |
| Minimum Single Supply Voltage | 5 |
| Technology | Bipolar |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Elements | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Input Bias (Max) | 1µA @ ±15V |
| Current - Quiescent (Max) | 12.5mA |
| Voltage - Input Offset (Max) | 8mV @ ±15V |
| Current - Output (Typ) | 25mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 5 V ~ 30 V, ±2.5 V ~ 15 V |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Type | General Purpose |
| Package/Case | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | LM319MXFSCT |
| Offset Voltage - Max | 8 mV |
| Series | LM319 |
| Unit Weight | 0.007700 oz |
| Supply Current - Max | 12.5 mA |
| Output Current - Typ | 0.2 uA |
| Input Bias Current (Typ) | 1000 nA |
| Input Offset Voltage | 8 mV |
| Power Dissipation | 500 W |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Package Type | SOP |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �3/�5/�9/�12 V |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2.5 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 5 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 30 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 9/12/15/18/24/28 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �15 V |
| Voltage Gain in dB | 92.04 dB |
| Supply Current | 3.6 mA |
| DELETED | Compliant |
| 电流 - 输出(典型值) | 25mA |
| 电流 - 输入偏置(最大值) | 1µA @ ±15V |
| 供应商器件封装 | 14-SOIC |
| 电压 - 电源,单/双 (±) | 5 V ~ 30 V, ±2.5 V ~ 15 V |
| 操作温度 | 0°C ~ 70°C |
| 电流 - 静态(最大值) | 12.5mA |
| 电压 - 输入失调(最大值) | 8mV @ ±15V |
| 元件数 | 2 |
| 封装/外壳 | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 输出类型 | DTL, Open-Collector, Open-Emitter, RTL, TTL |
| 典型双电源电压 | ±15V |
| 比较器类型 | 高速 |
| 典型电压增益 | 40 V/mV |
| 最高工作温度 | +70 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 高度 | 1.65mm |
| 电源类型 | 双,单 |
| 最低工作温度 | 0 °C |
| 典型响应时间 | 0.08µs |
| 尺寸 | 8.76 x 4.2 x 1.65mm |
| 宽度 | 4.2mm |
| 封装类型 | SOP |
| 引脚数目 | 14 |
| 长度 | 8.76mm |
| 每片芯片通道数目 | 2 |
| 典型单电源电压 | 5 V |
| Supply Type | Single, Dual |
| Operating Supply Current | 12.5 mA |
| Dual Supply Voltage | +/- 3 V, +/- 5 V, +/- 9 V, +/- 12 V |
| Ib - Input Bias Current | 1 uA |
| Width | 3.95 mm |
| Operating Supply Voltage | 36 V |
| Product | Analog Comparators |
| Reference Voltage | No |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Shutdown | No Shutdown |
| Vcm - Common Mode Voltage | Negative Rail 1 V to Positive Rail 3 V |
| Ios - Input Offset Current | 300 nA |
| Voltage Gain dB | 92.04 dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 8 mV |
| Length | 8.7 mm (Max) |
| Output Current per Channel | 25 mA |
| Height | 1.55 mm |
| Pd - Power Dissipation | 500 mW |
咨询QQ
热线电话