所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Linearity Error | ±0.14 %FSR |
| Converter Function | VFC |
| Full Scale Frequency | 100 KHz |
| Operating Supply Voltage | 5|9|12|15|18|24|28 V |
| Power Supply Type | Single |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Mounting Type | Through Hole |
| Linearity | ±0.01% |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Packaging | Tube |
| Frequency - Max | 100kHz |
| Full Scale | ±150ppm/°C |
| Type | Voltage to Frequency |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 40 |
| Series | LM331 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | MDIP |
| RoHS | No |
| Package Type | PDIP |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 40 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5/9/12/15/18/24/28 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Frequency | :10kHz |
| Full Scale Range | :1Hz to 100kHz |
| Linearity % | :0.01% |
| Supply Voltage Range | :4V to 40V |
| Digital IC Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :8 |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Bandwidth | :0.1MHz |
| Base Number | :331 |
| Converter Type | :Voltage / Frequency |
| IC Generic Number | :331 |
| IC Temperature Range | :Commercial |
| Input Voltage Max | :40V |
| Logic Function Number | :331 |
| Operating Frequency Max | :100kHz |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| Output Current Max | :156µA |
| Output Voltage Max | :40V |
| Supply Current | :8mA |
| Supply Voltage Max | :40V |
| Supply Voltage Min | :4V |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话