所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | LLP EP |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Series | LM3503 |
| Factory Pack Quantity | 4500 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | QFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 0.75(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 16 |
| Number of Segments | 10 |
| Package Width | 4.1(Max) |
| Supplier Package | WQFN EP |
| Package Length | 4.1(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | No Lead |
| Number of Outputs | 2 |
| Type - Secondary | White LED |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 4,500 |
| Supplier Device Package | 16-WQFN (4x4) |
| Voltage - Output | 44V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Backlight |
| Frequency | 800kHz ~ 1.2MHz |
| Topology | PWM, Step-Up (Boost) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | WQFN (RGH) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 4500 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Switching Frequency | 1000 |
| Functional Diagram | fbd_snvs329e.gif |
| Type | Inductive |
| Peak Efficiency | 83 |
| Vout | 40 |
| Package Group | DSBGA WQFN |
| Reference Design | |
| Duty Cycle | 95 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SNVS329E |
| LED | 10 |
| Special Features | OVP |
| LED Current Per Channel | 50 |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Vin | 5.5 |
| Channels | 2 |
| Shutdown Current | 0.1 |
咨询QQ
热线电话