所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Power Management IC Development Tools |
| RoHS | No |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| EU RoHS | RoHS Not Applicable |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Regulator Topology | Buck |
| Voltage - Output | 1.8V |
| Current - Output | 350mA |
| Utilized IC / Part | LM3679 |
| Standard Package | 1 |
| Voltage - Input | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Supplied Contents | Board |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话