所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Outputs | 1 |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Supplier Device Package | 5-DSBGA |
| Output Type | Fixed |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output | 350mA |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Voltage - Output | 1.8V |
| Standard Package | 3,000 |
| PWM Type | Current/Voltage Mode |
| Type | Step-Down (Buck) |
| Voltage - Input | 2.5 V ~ 5.5 V |
| Package/Case | 5-WFBGA |
| Series | LM3679 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -30 to 85 |
| Package | Pins | DSBGA (YZR) | 5 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Preset Vout | 1 |
| New Flag | |
| Switching Frequency | 3500 |
| Functional Diagram | fbd_snvs510a.gif |
| Undervoltage Lockout | Fixed |
| 7 to 30 Vin Max | |
| Control Mode | Voltage Mode |
| Iout2 | |
| HiRel | |
| Vout | 1.8 |
| Brand | |
| Package Group | DSBGA |
| Estimated Package Size (WxL) | |
| Reference Design | |
| <7 Vin Max | <7 Vin Max |
| Topology | Buck |
| Duty Cycle | |
| Operating Temperature Range | -30 to 85 |
| Iout | 0.35 |
| Switch Current Limit | 0.95 |
| Datasheet | SNVS510A |
| Vout2 | |
| Compensation | Internal |
| Special Features | Enable Light Load Efficiency |
| Market Segment | Consumer & Portable Electronics |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Soft Start | Fixed |
| Iq | 1.6 |
| Vin | 5.5 |
| >30 Vin Max Converter | |
| Vref Accuracy | 1.5 |
| Regulated Outputs | 1 |
咨询QQ
热线电话