所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3SOT-23 |
| Sensor Gain | 6.25 mV/°C |
| Accuracy | ±3(Max) °C |
| Function | Temp Sensor |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 10 V |
| Output Type | Analog(Voltage) |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Sensing Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 10 V |
| Other Names | LM60CIM3XTR |
| Package/Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Series | LM60 |
| RoHS | No |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Status | NRND |
| Replaced By | LM60CIM3X/NOPB |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | SOT-23 (DBZ) | 3 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Rating | Catalog |
| New Flag | |
| Functional Diagram | alt_snis119d.gif |
| Operating Temperature Range | -25 to 125 -40 to 125 |
| Package Group | SOT-23 TO-92 |
| Datasheet | SNIS119D |
| Local Sensor Accuracy | 2 |
| Supply Voltage | 10 |
| Reference Design | Y |
| Interface | Analog Output |
| TI Design | Y |
| Special Features | |
| HiRel | |
| Supply Current | 110 |
咨询QQ
热线电话