所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0603 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 4.7 uF |
| Voltage | 10 Vdc |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X5R |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Capacitance | 4.7µF |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 10V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 587-1441-1 |
| Product | General Type MLCCs |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Series | M |
| Case Code - mm | 1608 |
| Voltage Rating | 10 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Length | 1.6 mm |
| Case Code - in | 0603 |
| Case Height | 0.8 mm |
| Package / Case | 0603 (1608 metric) |
| Case Width | 0.8 mm |
| Temperature Coefficient / Code | X5R |
| Type | Multilayer Ceramic Capacitor |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 85C |
| Rad Hardened | No |
| Failure Rate | Not Required |
| Tolerance (+ or -) | 10% |
| Temp Coeff (Dielectric) | X5R |
| Wire Form | Not Required |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Product Length (mm) | 1.6 mm |
| Product Depth (mm) | 0.8 mm |
| Product Height (mm) | 0.8 mm |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Diameter (mm) | Not Required mm |
| Product Range | :TAIYO YUDEN - M Series |
| Capacitance Tolerance | :± 10% |
| Dielectric Characteristic | :X5R |
| Capacitor Case Style | :0603 [1608 Metric] |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Capacitor Terminals | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000001 |
| Tariff No. | 85322400 |
| Case | 0603 |
| Multiplicity | 4000 |
| Gross weight | 0.04 g |
| Capacitor type | ceramic |
| Capacitor kind | MLCC |
| Operating voltage | 10V |
| Collective package [pcs] | 4000 |
| spg | 4000 |
咨询QQ
热线电话