所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Voltage | 10 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X5R |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 2 mm |
| Product Height | 0.85 mm |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 10V |
| Capacitance | 10µF |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Applications | General Purpose |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Other Names | CE LMK212 BJ106MD-T |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | General Type MLCCs |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 85 C |
| Series | M |
| Case Code - mm | 2012 |
| Voltage Rating | 10 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Case Length | 2 mm |
| Case Code - in | 0805 |
| Case Height | 0.85 mm |
| Case Width | 1.25 mm |
| Temperature Coefficient / Code | X5R |
| Type | Multilayer Ceramic Capacitor |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 4,000 |
咨询QQ
热线电话