所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28TSSOP |
| Family | LMP90080 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Number of Bits | 16 |
| Voltage - Supply, Analog | 2.85 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels | 4 Differential, 7 Single-Ended |
| Package/Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | LMP90080 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 125 |
| Package | Pins | HTSSOP (PWP) | 28 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snas521g.gif |
| Power Consumption | |
| ENOB | |
| HiRel | |
| Package Group | HTSSOP |
| Analog Voltage AV/DD | 5.5 |
| Input Range | |
| Reference Design | |
| Interface | Serial SPI |
| # Input Channels | 7 |
| Operating Temperature Range | -40 to 125 |
| Sample Rate (max) | |
| Reference Mode | |
| Datasheet | SNAS521G |
| Architecture | |
| Resolution | 16 |
| Digital Supply | |
| SINAD | |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| INL | |
| SNR | |
| Analog Input BW | |
| SFDR | |
| Operating Supply Voltage | 2.85 V to 5.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Analog to Digital Converters |
| Features | Continuous Background Calibration, Current Sources (iDACs), PGA |
| Input Type | Differential/Single-Ended |
| Brand | Texas Instruments |
| Digital Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Number of ADC Inputs | 7 Input |
| Analog Supply Voltage | 2.85 V to 5.5 V |
| Sampling Rate | 214 S/s |
| Reference Type | External |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Interface Type | Serial, SPI |
咨询QQ
热线电话