所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Bits | 16 |
| Voltage - Supply, Analog | 4.75 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 2,500 |
| Supplier Device Package | 28-HTSSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels | 4 Differential, 7 Single-Ended |
| Package/Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Conversion Rate | 214 SPs |
| Input Type | Differential |
| Resolution | 16 bit |
| Series | LMP90080-Q1 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Interface Type | Serial |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | HTSSOP-28 |
| Voltage Reference | External |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| Number of Converters | 7 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Architecture | Sigma-Delta |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 105 |
| Package | Pins | HTSSOP (PWP) | 28 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Rating | Automotive |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snis186a.gif |
| Operating Temperature Range | -40 to 105 |
| Package Group | HTSSOP |
| Datasheet | SNIS186A |
| Reference Design | |
| TI Design | |
| HiRel | |
| Analog Supply Voltage | 2.85 V to 5.5 V |
| Product | Analog to Digital Converters |
| Brand | Texas Instruments |
| Sampling Rate | 214 S/s |
| Reference Type | External |
| Digital Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Features | Continuous Background Calibration, Current Sources (iDACs), PGA |
| Number of ADC Inputs | 7 Input |
咨询QQ
热线电话