所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 54LLP EP |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Standard Package Name | LLP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Height | 0.8(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 54 |
| Package Width | 5.5 |
| Supplier Package | LLP EP |
| Package Length | 10 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 54 |
| Lead Shape | No Lead |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | I²C |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Supplier Device Package | 54-WQFN (10x5.5) |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Analog Monitor/Control Circuit |
| Package/Case | 54-WFQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | LMP92001SQE/NOPBDKR |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Series | LMP92001 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Package / Case | LLP-54 EP |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| IC Function | :Analogue Monitoring and Control Circuit |
| Brief Features | :12-bit ADC with Programmable Input MUX, 12 Programmable Analogue Voltage Outputs, I2C-Compatible Bus |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| Digital IC Case Style | :LLP |
| No. of Pins | :54 |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +125°C |
| Supply Voltage Range | :4.75V to 5.5V |
| Weight (kg) | 0.000175 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -45 to 125 |
| Package | Pins | WQFN (NJY) | 54 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snas507b.gif |
| Output Range Min | 0 |
| Power Consumption | |
| DAC: Channels | 12 |
| HiRel | |
| Package Group | WQFN |
| Output Type | Buffered Voltage |
| Sample / Update Rate | |
| Gain Error | 1 |
| Reference Design | |
| Interface | Serial SPI |
| Settling Time | 8.5 |
| DNL | |
| Datasheet | SNAS507B |
| Architecture | SAR |
| Resolution | 12 |
| Rating | |
| TI Design | |
| Output Range Max | 5 |
| INL | 8 |
| Reference: Type | Int Ext |
| SNR | |
| SFDR |
咨询QQ
热线电话