所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | I²C |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Supplier Device Package | 54-WQFN (10x5.5) |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 2,000 |
| Type | Analog Monitor/Control Circuit |
| Package/Case | 54-WFQFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | LMP92001 |
| Package / Case | 54-WFQFN Exposed Pad |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -45 to 125 |
| Package | Pins | WQFN (NJY) | 54 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2000 | LARGE T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snas507b.gif |
| Output Range Min | 0 |
| Power Consumption | |
| DAC: Channels | 12 |
| HiRel | |
| Package Group | WQFN |
| Output Type | Buffered Voltage |
| Sample / Update Rate | |
| Gain Error | 1 |
| Reference Design | |
| Interface | Serial SPI |
| Settling Time | 8.5 |
| Operating Temperature Range | -45 to 125 |
| DNL | |
| Datasheet | SNAS507B |
| Architecture | SAR |
| Resolution | 12 |
| Rating | |
| TI Design | |
| Output Range Max | 5 |
| INL | 8 |
| Reference: Type | Int Ext |
| SNR | |
| SFDR | |
| Features | Local Temp Sensor |
| Development Kit | LMP92001EVAL/NOPB |
| Brand | Texas Instruments |
| Input Voltage | 0 V to 5 V |
| Minimum Operating Temperature | - 45 C |
| Number of Channels | 16 Channel |
| Sampling Rate | 100 kS/s |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Number of Converters | 12 Converter |
咨询QQ
热线电话