所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Data Rate | 0.23 Mbps |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Supply Current | 7 mA |
| Operating Temperature Range | + 70 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-16 Narrow |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Number of Receivers | 2 |
| Series | LMS202E |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Protocol | RS232 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 2,500 |
| Duplex | Full |
| Number of Drivers/Receivers | 2/2 |
| Supplier Device Package | 16-SOIC N |
| Receiver Hysteresis | 600mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Transceiver |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| IEC-61000-4-2 SUPPORT | |
| Functional Diagram | |
| Power Saving Feature | |
| Receivers Per Package | 2 |
| Logic Voltage | 5 |
| HiRel | |
| Package Group | SOIC |
| Reference Design | |
| Main Supply Voltage | 5 |
| ICC | 7 |
| Driver Supply Voltage | |
| Drivers Per Package | 2 |
| Datasheet | SNLS160D |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| ESD HBM | 15 |
| Operating Supply Current | 7 mA |
| Function | Transceiver |
| Product | RS-232 Transceivers |
| Brand | Texas Instruments |
| Output Type | Single-Ended |
| Number of Transceivers | 1 Transceiver |
| Receiver Signal Type | Single-Ended |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Number of Drivers | 2 Driver |
| Protocol Supported | RS-232 |
咨询QQ
热线电话