所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Operating Frequency | 2 MHz |
| Maximum Supply Current | 1 mA |
| Output Current | 0 mA to 400 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | uSMD-36 (BGA-36) |
| Minimum Operating Temperature | - 30 C |
| Packaging | Reel |
| Series | LP39542 |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Life | New At Mouser |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | BGA |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Package Height | 0.41(Max) |
| Output Voltage | 5.3(Max) |
| PCB | 36 |
| Package Width | 3.01(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | DSBGA |
| Package Length | 3.01(Max) |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 36 |
| Lead Shape | Ball |
| Number of Outputs | 13 |
| Type - Secondary | RGB, White LED |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 250 |
| Supplier Device Package | 36-uSMD |
| Voltage - Output | 4 V ~ 5.3 V |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Backlight, Flash/Torch, Light Management Unit (LMU) |
| Frequency | 1MHz ~ 2MHz |
| Topology | PWM, Step-Up (Boost) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -30 to 85 |
| Package | Pins | DSBGA (YZR) | 36 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| Functional Diagram | fbd_snvs503b.gif |
| Peak Efficiency | 90 |
| Vout | 5.3 |
| Package Group | DSBGA |
| Estimated Package Size (WxL) | |
| Reference Design | |
| Operating Temperature Range | -30 to 85 |
| Iout | |
| Datasheet | SNVS503B |
| LED Configuration | Parallel |
| Special Features | I2C Control |
| LED Current Per Channel | 25.5 |
| Rating | Catalog |
| LED | 16 |
| Iq | |
| Vin | 7.2 |
| Channels | 13 |
| Shutdown Current | |
| 内部驱动器 | Yes |
| 电压 - 输出 | 4 V ~ 5.3 V |
| 系列 | PowerWise® |
| 类型 - 初级 | Backlight, Flash/Torch, Light Management Unit (LMU) |
| 操作温度 | -30°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 3 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 36-WFBGA |
| 恒流 | Yes |
| 频率 | 1MHz ~ 2MHz |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 类型 - 次级 | RGB, White LED |
| 输出数 | 13 |
咨询QQ
热线电话