所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 2.69" L x 1.35" W x 2.42" H (68.4mm x 34.2mm x 61.5mm) |
| Rechargeability | No |
| Weight | 0.621 lb (281.68g) |
| Voltage - Rated | 3V |
| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 2 |
| Battery Cell Size | D |
| Battery Chemistry | Alkaline |
| Standard Package | 1 |
| Other Names | P643-F021 |
| Structure | Side to Side, 1 Row x 2 Cells |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话