所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | OFF None ON |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum Current Rating | 16@125VAC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Mechanical Life | 100000 Cycles |
| Illumination Type | Neon Lamp |
| Operating Temperature | 0 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Industry Aliases | LRA911-RS-B/125N |
| Subcategory | Switch Rocker |
| Lead Time | 28 Days |
| Mounting Style | Panel |
| Voltage Rating AC | 250 V |
| Product Category | Rocker Switches |
| Current Rating | 16 A |
| Contact Rating | 15 A at 250 V |
| Mounting Hole Size | 28.58 mm x 13.97 mm |
| Color | Red |
| Series | LRA |
| Contact Form | SPST |
| Switch Function | ON - OFF |
| Termination Style | Quick Connect Terminal |
| Illumination Color | Red |
| Mounting Hole | Rectangle |
| Actuator | Rocker |
| Illumination | LED |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 1 |
| ActuatorType | Rectangle |
| BodyStyle | Miniature |
| Brand/Series | LRASeries |
| Color,Button | Red |
| ContactForm | SPST |
| Current,Rating | 10Amps |
| DielectricStrength | 1000V |
| ElectricalLife | 100000Cycles |
| Material,Body | DeadMetal |
| MechanicalLife | 100000Cycles |
| MountingHoleSize | 0.48x1.072In. |
| MountingType | Snap-In |
| NumberofPoles | 1 |
| NumberofPositions | 2 |
| Operation | Off-None-On |
| Resistance,Insulation | 100Megohms(Min.) |
| SpecialFeatures | Illuminated |
| Standards | ULListed,CSACertified,VDEApproved |
| Temperature,Operating,Maximum | 85°C |
| Temperature,Operating,Minimum | 0°C |
| Termination | QCTabs |
| Type | Rocker |
| Voltage,Rating | 125VAC |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话