所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switching capacity | 100W |
| Sensor type | liquid level sensor |
| Multiplicity | 1 |
| Connection | lead 0,5m |
| Gross weight | 0.03 kg |
| Application | gasoline, oil, brake fluid |
| Body material | polyamide |
| Operating temperature | -20...130°C |
| Dimensions | see |
| Features | sensor for horizontal mounting |
| Output configuration | SPST-NO |
| Max operating voltage | 1000V DC, 1000V AC |
| Operating current max | 1A |
咨询QQ
热线电话