所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 |
| Axis Type | Triple |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 1(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 16 |
| Acceleration | ±2/±4/±8/±12 |
| Package Width | 3 |
| Screening Level | Extended |
| Supplier Package | TFLGA |
| Package Length | 3 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.16 |
| Pin Count | 16 |
| Acceleration | 3-axis |
| Matchcode | LSM303DTR MEMS |
| Footprint | 9mm² |
| Temperature | no |
| Package | LGA14 |
| Unit Pack | 4000 |
| Standard Leadtime | 18 weeks |
| MOQ | 1 |
| Vcc(max) | 3.6V |
| DOF | 6 |
| Top(max) | 85°C |
| Vcc(min) | 2.16V |
| Pressure | no |
| Top(min) | -40°C |
| Gyro | no |
| Interface | Digital |
| Automotive | NO |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Magnetometer | 3-axis |
| Features | Low Power |
| Supplier Device Package | 16-LGA (3x3) |
| Output Type | I²C™ |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.16 V ~ 3.6 V |
| Sensing Range | ±2g, 4g, 6g, 8g, 16g |
| Standard Package | 4,000 |
| Type | Digital Compass |
| Other Names | 497-13819-2 |
| Package/Case | 16-VFLGA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Sensing Axis | Triple |
| Supply Current | 300 uA |
| Sensitivity | 0.061 mg/LSB, 0.122 mg/LSB, 0.183 mg/LSB, 0.244 mg/LSB, 0.732 mg/LSB |
| Digital Output - Number of Bits | 16 bit |
| Digital Output - Bus Interface | I2C, SPI |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | LGA-16 |
| Supply Voltage - Min | 2.16 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话