所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package Name | LGA |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Height | 1.1(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Packaging | Tray |
| PCB | 28 |
| Package Width | 5 |
| Supplier Package | LGA |
| Package Length | 5 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 28 |
| Features | * |
| Standard Package | 490 |
| Supplier Device Package | * |
| Output Type | I²C™, SPI™ |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.4 V ~ 3.6 V |
| Sensing Range | ±6g |
| Package / Case | 28-TFLGA |
| Type | 3D Accelerometer, 2D Gyroscope |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Acceleration | 2 g, 4 g, 8 g, 16 g |
| Digital Output - Number of Bits | 12 bit |
| Digital Output - Bus Interface | I2C, SPI |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Supply Voltage - Min | 2.4 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | LGA |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 2.5/3.3 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 2.4 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 3.6 V |
| Product Length (mm) | 5 mm |
| Product Depth (mm) | 5 mm |
| Product Height (mm) | 1.1 mm |
| MEMS Module Function | :Tri-Axis Gyroscope, Tri-Axis Accelerometer |
| Supply Voltage Min | :2.4V |
| Supply Voltage Max | :3.6V |
| Sensor Case Style | :LGA |
| No. of Pins | :28 |
| Gyroscope Range | :± 250°/s, ± 500°/s, ± 2000°/s |
| Acceleration Range | :± 2g, ± 4g, ± 8g, ± 16g |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.000036 |
| Tariff No. | 85423300 |
咨询QQ
热线电话