所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Series | HDLS |
| Packaging | Bulk |
| Differential Travel | 40° |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 10A (AC), 800mA (DC) |
| Operating Force, Torque | 4 in-lb |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Termination Style | Plug In |
| Overtravel | 20° |
| Operating Temperature | -1°C ~ 121°C |
| Actuator Type | Side Rotary, Yolk Roller |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 115V |
| Ingress Protection | * |
| Pretravel | 65° |
| Circuit | DPDT-DB |
| Features | Steel Roller, Front Mounted |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话