所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Series | HDLS |
| Actuator Style | Side Rotary |
| Product Length | 41.15 |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Over-Travel | 68° |
| NEMA Standard as Enclosure Rating | 1, 3, 4, 6, 6P, 12, 13 |
| Device Type | Rotary |
| Product Depth | 61.9 |
| Mounting | Screw Mount |
| Body Orientation | Right Angle |
| Switch Configuration | N.O./N.C. |
| Product Height | 106.8 |
| Housing Material | Zinc Die Cast |
| Pole Throw Configuration | SPDT |
| Type | Fully Potted |
| Operating Force | 17.79 |
| Maximum Operating Temperature | 105 |
| Minimum Operating Temperature | -1 |
| Maximum Pre-Travel | 9° |
| Terminal Type | Cable |
| Agency Approvals | CCC/CE/CSA/UL |
| Differential Travel (DT) | 3° max. |
| Agency Approvals and Standards | UL, CE, CSA, CCC. EN60947-1, EN60947-5-1 |
| Overtravel (OT) | 68° min. |
| Operating Temperature | -1 °C to 105 °C [30 °F to 221 °F] |
| Supply Voltage | 600 Vac and 250 Vdc max. |
| Sealed | Industrial |
| Actuator | Side Rotary |
| UL File # | E37138 |
| UNSPSC Commodity | 302119 Switches and controls and relays |
| Operating Force (OF) | 17,79 N [4 lb] max. |
| Housing Type | HDLS Non Plug-in |
| Product Type | MICRO SWITCH™ Fully Potted Heavy-Duty Limit Switches |
| Termination Type | 12 foot Cable |
| Lever Type | Lever Not Included - Reference Lever Required Accessory |
| Sealing | NEMA 1, 3, 4, 6, 6P, 12, 13 |
| Pretravel (PT) | 9° max. |
| Comment | Low differential travel and low pretravel |
| Series Name | HDLS - Fully Potted |
| Ampere Rating | 10 A (Thermal) |
| Circuitry | 1NC 1NO SPDT Snap Action, Double Break |
| UNSPSC Code | 302119 |
| Availability | Global |
| Packaging | Bulk |
| Differential Travel | 3° |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 10A (AC), 800mA (DC) |
| Operating Force, Torque | 4 in-lb |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Termination Style | Cable Leads |
| Overtravel | 68° |
| Actuator Type | Side Rotary - No Lever |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 115V |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Pretravel | 9° |
| Circuit | SPDT-DB |
| Features | Cable Length 12' |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话