所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Timers |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Supply Voltage | 240 VAC |
| Packaging | Bulk |
| Function | Programmable (Multi-Function) |
| Timing Adjustment Method | Up/Down Digit Keys |
| Mounting Type | Socket |
| Relay Type | Integrated |
| Termination Style | 11 Pin Socketable |
| Output Type | Mechanical Relay |
| Timing Initiate Method | Input Voltage |
| Delay Time | 0.001 Sec ~ 999.9 Hrs |
| Circuit | SPDT (1 Form C) |
| Standard Package | 1 |
| Voltage - Supply | 100 ~ 240VAC |
| Contact Rating @ Voltage | 5A @ 250VAC |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Range | :PANASONIC - LT4H Series |
| Timer Functions | :Multifunction |
| Time Min | :0.001s |
| Time Max | :999.9h |
| No. of Timing Ranges | :8 |
| No. of Digits | :4 |
| Timer Output | :1 Changeover Relay |
| Supply Voltage Max | :240VAC |
| Current Rating Nom | :5A |
| Connection / Termination | :Plug-In |
| Panel Cutout Height | :45mm |
| Panel Cutout Width | :45mm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Adjustment Type | :Pushbutton |
| Coil Voltage VAC Nom | :240V |
| Contact Configuration | :SPDT |
| Contact Rating | :3A |
| Delay Time Range | :9.999s to 999.9h |
| External Depth | :64.5mm |
| External Length / Height | :48mm |
| External Width | :48mm |
| Height | :48mm |
| IP / NEMA Rating | :IP66 |
| No. of Pins | :11 |
| No. of Poles | :1 |
| Nom Input Voltage | :240V |
| Operating Temperature Max | :55°C |
| Operating Temperature Min | :-10°C |
| Operating Time Range | :0.001s - 999.9h |
| Relay Mounting | :Panel |
| Repeat Accuracy + | :0.005% |
| Series | :LT4H |
| Supply Voltage AC Max | :240V |
| Supply Voltage AC Min | :100V |
| Switch Current Max | :3A |
| Switching Current Max | :3A |
| Terminal Type | :11 Pin Connector |
| Weight (kg) | 0.14 |
| Tariff No. | 85364900 |
| Brand/Series | LT4HSeries |
| ContactForm | SPDT |
| Dimensions | 48mmW×48mmH×75.6mmD |
| EnclosureRating | IP66 |
| IPRating | IP66 |
| Memory | EEPROM |
| MountingType | DINRail/Flush |
| OutputType | Relay |
| PrimaryType | Controller |
| SpecialFeatures | EEPROM |
| Termination | Plug-In |
| Type | DigitalTimer |
| Voltage,Supply | 100to240VAC |
咨询QQ
热线电话