所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20PDIP |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 10 |
| LED Material | GaP |
| Intensity | 2 mcd |
| Peak Wavelength | 565 nm |
| Color | Green |
| Lens Appearance | Non Diffused |
| Lens Shape Type | Rectangular |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | LED Bars and Arrays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | LED Light Bars |
| Illumination Color | Green |
| Luminous Intensity | 2000 ucd |
| Packaging | Tube |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.1 V |
| Light Bar Length | 25.27 mm |
| Power Rating | 75 mW |
| Factory Pack Quantity | 20 |
| Wavelength/Color Temperature | 569 nm |
| Dominant Wavelength | 569 |
| Maximum Forward Current | 25 |
| Maximum Power Dissipation | 75 |
| Reverse Voltage | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 2.6 |
| Peak Wavelength | 565 |
| Minimum Operating Temperature | -35 |
| Lens Dimensions | 5.08x1.78x8 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Pin Count | 20 |
| High Brightness | Yes |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lens Style/Size | Rectangle, 5.08mm x 1.78mm |
| Voltage Rating | 2.1V |
| Current | 25mA |
| Millicandela Rating | 2mcd |
| Wavelength - Peak | 569nm |
| Configuration | Bar - 10 Wide, DIP |
| Lens Type | Tinted |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Emitting Color | Yellow Green |
| Lum Intensity | 2mcd |
| Power Dissipation | 75 W |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temp Range | -35C to 85C |
| Package Type | PDIP |
| Shape Type | Rectangular |
| Number of Elements | 10 |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Lens Dimensions | 5.08x1.78x8 mm |
| Dominant Wave Length | 569 nm |
| Test Current (It) | 10 mA |
| Chip Material | GaP |
| Main Category | Standard LED |
| Rad Hardened | No |
| Product Depth (mm) | 10.16 mm |
| Product Height (mm) | 8 mm |
| Product Length (mm) | 25.27 mm |
| DELETED | Compliant |
| 系列 | LTA |
| 透镜样式/尺寸 | Rectangle, 5.08mm x 1.78mm |
| 配置 | Bar - 10 Wide, DIP |
| 波长 - 峰值 | 569nm |
| 额定电压 | 2.1V |
| 毫烛光等级 | 2mcd |
| 透镜类型 | Tinted |
| 装配类型 | Through Hole |
| 颜色 | Green (x 10) |
| 电流 | 25mA |
| Wavelength dom | 569 nm |
| Forward current | 10 mA |
| Automotive | NO |
| Lumintmin/seg | 540 µcd |
| Colour of segm | WHITE |
| No of segments | 10 |
| Surface colour | GREY |
| Emitted colour | GREEN |
| Width | 10 mm |
| Length | 25 mm |
| Wavelength peak | 565 nm |
| Case size | 25x10 LxW |
| Segment height | 5 mm |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话