所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Switch Configuration | OFF None ON |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Mounting | Panel Mount |
| Maximum Current Rating | 15@125VAC A |
| Maximum AC Voltage Rating | 250 V |
| Terminal Type | Quick Connect |
| Illumination Type | Neon Lamp |
| Standard Package | Bulk |
| Subcategory | Not Specified |
| Lead Time | 28 Days |
| Actuator Style | Concave (Standard V) - Illuminated |
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 15A (AC) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Color - Actuator/Cap | Red |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 28.57mm x 13.97mm |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | 125 VAC |
| Other Names | Q2476724 |
| Circuit | SPST |
| Illumination Type, Color | Neon, Red |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话