所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Manufacturer Type | Ultra Low Power Comparator |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5|9 |
| Rail to Rail | No |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±5.5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 5.7@5V@0C to 70C |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Single Supply Voltage | 11 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5 |
| Typical CMRR | 80 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Voltage | 10@5V@0C to 70C |
| Minimum Single Supply Voltage | 2 |
| Typical PSRR | 80 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Elements | 2 |
| Propagation Delay (Max) | 15µs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Quiescent (Max) | 5.7µA |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Packaging | Tube |
| Voltage - Input Offset (Max) | 10mV @ 5V |
| Current - Output (Typ) | 0.02mA @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2 V ~ 11 V, ±1 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 100 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 80dB PSRR |
| Type | General Purpose |
| Other Names | LTC1441CS8PBF |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Comparator Type | Low Power Single & Dual |
| Dimensions | 5 x 3.99 x 1.5mm |
| Height | 1.5mm |
| Length | 5mm |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Package Type | SOIC N |
| Typical CMRR | 80dB |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3 V, ±5 V |
| Typical PSRR | 80dB |
| Typical Single Supply Voltage | 3 V, 5 V, 9 V |
| Width | 3.99mm |
| Input Offset Voltage | 10 mV |
| Power Dissipation | 500 W |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | 0C to 70C |
| Response Time | 15000 ns |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �3/�5 V |
| Power Supply Rejection Ratio | 80 dB |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Supply Current | 5.7 mA |
| Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| Dual Supply Voltage (Min) | �1 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 11 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5/9 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �5.5 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 典型双电源电压 | ±3 V, ±5 V |
| 比较器类型 | 低功耗 |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +70 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 高度 | 1.5mm |
| 电源类型 | 双,单 |
| 最低工作温度 | 0 °C |
| 典型单电源电压 | 3 → 9 V |
| 宽度 | 3.99mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 典型CMRR | 80dB |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 5mm |
| 典型PSRR | 80dB |
| 尺寸 | 5 x 3.99 x 1.5mm |
| 每片芯片通道数目 | 2 |
咨询QQ
热线电话