所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Manufacturer Type | Ultra Low Power Comparator |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5|9 |
| Rail to Rail | No |
| Maximum Power Dissipation | 500 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±5.5 |
| Maximum Supply Current | 5.7@5V@0C to 70C |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Single Supply Voltage | 11 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±1 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5 |
| Typical CMRR | 80 |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Voltage | 10@5V@0C to 70C |
| Minimum Single Supply Voltage | 2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Typical PSRR | 80 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Elements | 2 |
| Propagation Delay (Max) | 15µs |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Quiescent (Max) | 5.7µA |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Voltage - Input Offset (Max) | 10mV @ 5V |
| Current - Output (Typ) | 0.02mA @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2 V ~ 11 V, ±1 V ~ 5.5 V |
| Standard Package | 2,500 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 80dB PSRR |
| Type | General Purpose |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
咨询QQ
热线电话