所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Terminal Strip |
| Pitch | 0.5 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Contacts | 60 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tube |
| Height Above Board | 0.066" (1.68mm) |
| Mated Stacking Heights | 2.31mm |
| Contact Finish Thickness | 10µin (0.25µm) |
| Number of Positions | 60 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话