所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Orange |
| Luminous Intensity | 7800 mcd |
| Wavelength/Color Temperature | 621 nm |
| Viewing Angle | 8 deg |
| Lens Color/Style | Water Clear |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| LED Size | T-1 3/4 |
| Packaging | Bulk |
| Lens Dimensions | 5 mm |
| Lens Shape | Dome |
| Maximum Operating Temperature | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Life | End of Life: Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer. |
咨询QQ
热线电话