所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2T-1 3/4 |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| LED Material | AlGaInP |
| Intensity | 7200 mcd |
| Peak Wavelength | 632 nm |
| Color | Red |
| Lens Appearance | Colorless Non Diffused |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 8 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Standard LEDs - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Red |
| Luminous Intensity | 7200 mcd |
| Wavelength/Color Temperature | 632 nm |
| Lens Color/Style | Water Clear |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| LED Size | T-1 3/4 |
| Packaging | Bulk |
| Lens Dimensions | 5 mm |
| Lens Shape | Dome |
| Maximum Operating Temperature | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 5mm, T-1 3/4 |
| Wavelength - Dominant | 624nm |
| Millicandela Rating | 7200mcd |
| Wavelength - Peak | 632nm |
| Package / Case | Radial |
| Current - Test | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Height | 8.70mm |
| Lens Type | Clear |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话