所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 65 |
| Life | New Product: New from this manufacturer. |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 4V |
| Luminous Flux @ Current - Test | 1.1 lm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lens Style/Size | Square with Flat Top, 7.62mm |
| Color | Blue |
| Lens Type | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Wavelength - Dominant | 470nm |
| Size / Dimension | 7.62mm L x 7.62mm W |
| Packaging | Tube |
| Wavelength - Peak | 465nm |
| Standard Package | 65 |
| Current - Test | 50mA |
| Height | 0.62mm |
| Other Names | 160-1641 |
| Package/Case | 4-DIP (0.200", 5.08mm) |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| 高度 | 0.62mm |
| 视角 | 120° |
| 透镜类型 | Clear |
| 颜色 | Blue |
| 透镜样式/尺寸 | Square with Flat Top, 7.62mm |
咨询QQ
热线电话