所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Thick Film |
| Resistance Value | 15 Ohm |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 30 W |
| Product Height | 16.2 mm |
| Product Length | 10.4 mm |
| Temperature Coefficient | ±150 ppm/°C |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Package Type | TO-220 |
| Case Style | Molded |
| Lead Finish | Tin |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Thick Film Resistors - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Resistance | 15 Ohms |
| Series | LTO |
| Termination Style | Radial |
| Voltage Rating | 250 V |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 155 C |
| Dimensions | 3.2 mm W x 10.4 mm L x 16.2 mm H |
| Packaging | Tube |
| Case Height | 16.2 mm |
| Case Length | 10.4 mm |
| Case Width | 3.2 mm |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Lead Spacing | 5.08 mm |
| Product | Thick Film Resistors Leaded |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Unit Pack | 50 |
| MOQ | 50 |
| Resistance (Ohms) | 15 |
| Features | Non-Inductive |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Height | 0.650" (16.50mm) |
| Size / Dimension | 0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm) |
| Power (Watts) | 30W |
| Composition | Thick Film |
| Other Names | LT30J-15 |
| Package/Case | TO-220-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 3.2mm |
| Lead Pitch | 5.08mm |
| Length | 10.4mm |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Temperature Coefficient | +150ppm/°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Minimum Temperature Coefficient | -150ppm/°C |
| Technology | Thick Film |
| Product Range | :VISHAY - LTO 30 Series |
| Resistance Tolerance | :± 5% |
| Resistor Case Style | :TO-220 |
| Resistor Element Material | :Ceramic |
| External Depth | :3.2mm |
| External Length / Height | :16.2mm |
| External Width | :10.4mm |
| No. of Pins | :2 |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Resistor Mounting | :Through Hole |
| Temperature Coeff. + | :150ppm/°C |
| Temperature Coeff. - | :150ppm/°C |
| Tolerance + | :5% |
| Tolerance - | :5% |
| Voltage Rating V DC | :250V |
| Weight (kg) | 0.00132 |
| Tariff No. | 85332100 |
| Material,Element | ThickFilm |
| PackageType | TO-220 |
| Power,Rating | 30W |
| SpecialFeatures | HeatSink |
| Termination | Radial |
咨询QQ
热线电话