所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Unit Pack | 50 |
| MOQ | 50 |
| Packaging | Tube |
| Resistance (Ohms) | 2.2 |
| Features | Non-Inductive |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Height | 0.650" (16.50mm) |
| Size / Dimension | 0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm) |
| Power (Watts) | 50W |
| Standard Package | 50 |
| Composition | Thick Film |
| Tolerance | ±1% |
| Other Names | LT50A-2.20 |
| Package/Case | TO-220-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Range | :VISHAY - LTO 50 Series |
| Resistance | :2.2ohm |
| Power Rating | :50W |
| Resistance Tolerance | :± 1% |
| Resistor Case Style | :Radial Leaded |
| Resistor Element Material | :Thick Film |
| Voltage Rating | :250V |
| Dielectric Strength VAC | :1500V |
| External Depth | :3.2mm |
| External Length / Height | :16.2mm |
| External Width | :10.4mm |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Range | :-55°C to +150°C |
| Resistor Mounting | :Through Hole |
| Series | :LTO |
| Temperature Coeff. + | :150ppm/°C |
| Temperature Coeff. - | :150ppm/°C |
| Tolerance + | :1% |
| Tolerance - | :1% |
| Weight (kg) | 0.00141 |
| Tariff No. | 85332100 |
咨询QQ
热线电话