所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4PLCC |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| LED Material | InGaN |
| Intensity | 3090 mcd |
| Peak Wavelength | 501 nm |
| Color | Green |
| Luminous Flux | 2.3 lm |
| Lens Appearance | Colorless Non Diffused |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 20 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Standard LEDs - SMD |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | PLCC-4 |
| LED Size | 3.2 mm x 2.8 mm x 3.5 mm |
| Illumination Color | Verde |
| Wavelength/Color Temperature | 503 nm |
| Lens Color/Style | Clear |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 3.8 V |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Power Rating | 135 mW |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Part # Aliases | Q65110A1875 |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话