所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2TO-220FP |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 V |
| Peak Average Forward Current | 10 A |
| Peak Reverse Recovery Time | 23(Typ) ns |
| Peak Reverse Current | 250 uA |
| Peak Forward Voltage | 3 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 350 A |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Packaging | Tube |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 250µA @ 600V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 3V @ 10A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600V |
| Thermal Resistance | 3.6°C/W Jc |
| Supplier Device Package | TO-220 Full Pack |
| Reverse Recovery Time (trr) | 23ns |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Package/Case | TO-220-2 Full Pack |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Other Names | 596-1374-5 |
| Diode Type | Schottky |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product | Fast Recovery Rectifiers |
| Recovery Time | 23 ns |
| Forward Continuous Current | 10 A |
| Forward Voltage Drop | 2.4 V |
| Reverse Voltage | 600 V |
| Reverse Current IR | 250 uA |
| Power Dissipation | 35 W |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Package / Case | TO-220AC |
| Max Surge Current | 350 A |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Series | LXA |
| If - Forward Current | 10 A |
| Vr - Reverse Voltage | 600 V |
| Ir - Reverse Current | 250 uA |
| Brand | Power Integrations |
| Termination Style | Through Hole |
| Vf - Forward Voltage | 2.4 V |
| Tradename | Qspeed |
| Pd - Power Dissipation | 35 W |
咨询QQ
热线电话